İnternet sitesi ile para kazanma yöntemleri

Man Giving Turkish Currency

Pandemi dönemiyle beraber insanlar evden yapabilecekleri iş arayışına girdiler. Günümüzde bir çok evde internet ve bilgisayar bir ihtiyaç haline geldi. Evde bulunan bu imkanları kullanarak ek gelir elde etmek isteyen kişiler için en büyük destek Google Adsense!

Henüz bir internet siteniz yoksa Google Blogger ile hemen ücretsiz bir blog sitesine sahip olabilirsiniz. Sitenizi bir üst seviyeye taşımak için ücretli bir alan adı (domain) na ihtiyacınız olacak. .com, .net gibi domain uzantıları sitenizi daha popüler ve ulaşılabilir hale getirecektir. İnternet sitenizi kurduktan sonra ilgi alanınıza yada meraklı olduğunuz bir konuya göre, kendinize özgü paylaşımlar yaparak sitenizi doldurmanız gerekiyor. İçerik ne kadar kaliteli olursa geri dönüşü de o şekilde iyi olur. Google adsense için temel bir takım şartlar var. Sistem Google Ads ile başlıyor. Reklam vermek isteyen şirketler/bireyler Google Ads aracılığı ile reklamlarını yayınlatmak için başvuruda bulunuyor. Onaylanan bu reklamlar, reklam verenin talepleri ve belirlediği kitle doğrultusunda yayınlanıyor. Web sitesi sahipleri ise kaliteli içeriğe sahip sitelerini Google Adsense’ye ekleyerek reklam yerleşimlerini gerçekleştirmektedir. Google sitenizin reklam yayınlamaya uygun olup olmadığını kontrol ettikten sonra size onaylandığına dair bir mail gönderir.

Artık reklamlardan kazanç sağlamaya başlayabilirsiniz. Reklamlar site içeriğinize göre değişkenlik gösterir. Sitenizin içerik konuları, sitenize yapılan günlük girişler yada sitenize giren kullanıcıların sitenizde ne kadar süre durduğu reklamlardan alacağınız ücretin belirlenmesinde büyük rol alır.

Reklamlar tıklanma başına ücretlendirilir. Google bu konuda katı kurallara sahiptir. Art niyetli tıklamalar, site sahibinin kendi reklamlarına tıklaması yada reklam tıklayıcı uygulamalar gibi hileler Google tarafından kolaylıkla tespit edildiği için hesabınız kapanacaktır.

Google Adsense ile kazandığınız gelirler, hesap ayarlarında belirlediğiniz banka iban numarası üzerine yatar. Googledan reklam geliri ödemesi almak isteyenler T.C yasalarına göre gelir vergisi ödemek zorundadır. Vergi ödemek için en basit yolla online olarak şahıs şirketi açabilir ve verginizi rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

Bu konu, Google Adsense ile ilgili olarak genel amaçlı bir yazıdır. Detaylı olarak açıklamalar yine sitemiz üzerinden parçalara bölünerek daha anlaşılır şekilde paylaşılacaktır. Aklınıza takılan sorular var ise yorum bölümünden yada iletişim bölümünden bilgi talep edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir